Filmografie

O životě

O smrti

Diskografie

Filmografie

Zajímavosti

Básně

Tetování

Tupac byl nejenom vynikající zpěvák, ale i neméně dobrý herec, za svůj krátký život stačil natočit šest výborných filmů. Zde si můžete přečíst krátké informace o všech jeho filmech.

Juice
Poetic Justice
Above The Rim
Bullet
Gridlock´d
Gang Related

CZ titulky k filmu Juice
CZ titulky k filmu Tupac: Resurrection
CZ titulky k filmu Poetic Justice (2CD)
CZ titulky k filmu Poetic Justice (1CD)
CZ titulky k filmu Gridlock'd
CZ titulky k filmu Above The Rim
CZ titulky k filmu Bullet
CZ titulky k filmu Gang Related


Juice

Juice

(1992)

Nejlepší přátelé Q, Bishop (hraje Tupac), Raheem a Stell žijí ve světe, kde zábava a nebezpečí jsou na denním pořádku vedle sebe a všude to zavání násilím. Tito čtyři kámoši z Harlemu si prostě řeknou, že vezmou spravedlnost v jejich čtvrti do svých rukou a snaží se získat moc a respekt. Tomu všemu říkají Juice.


Poetic Justice

Poetic Justice

(1993)

Justice je mladá slečna. Jednoho dne se stane svědkem vraždy svého přítele. Po tom všem se snaží na vše zapomenout, přeruší proto studium a vydá se do Los Angeles, kde začne pracovat jako kadeřnice. Vyhýbá se přátelům a jedinou cestou k překonání její depresí se stane skládání nádherných básniček. Na cestě na konferenci v Oaklandu je nucená jet se svérázným poštákem, se kterým se nikdy předtím neměla moc ráda. Po různých rozepřích mezi nimi a jejich přáteli začali objevovat, že jejich názor na násilí je naprosto stejný. Justice si najednou začne uvědomovat, že už není tak sama jako předtím. Justice hraje známá hvězda Janet Jackson a svérázného poštáka kdo jiný než Tupac Shakur.


Above The Rim

Above The Rim

(1994)

Kdo má rád basket ten si jistě přijde na své. Above The Rim (Nad obroučkou) je příběh o nadějné basketbalové hvězdě (Kyle) jedné střední školy a vztahu dvou bratrů, jeden je drogový dýler a vůdce místního gangu (Birdie) a druhý je bývalá basketbalová hvězda (Shep), který je zaměstnaný jako hlídač ve škole, za kterou hraje právě Kyle. Osudy těchto tří postav se vzájemně propletou a vše má nečekaný konec. Tupac zde hraje zápornou roli Birdie.


Bullet

Bullet

(1996)

Jde o typický akční gangsterský thriller. Dvojice gangsterů z podsvětí usiluje o vyrovnání svého prudkého násilného rivalství a jejich neochotný respekt všech dalších. Butch alias Bullet (Mickey Rourke) se právě vrácí z vězení rovnou do své čtvrti, kde platí za drsného a nekompromisního chlápka, který se nebojí si s každým přímo vyrovnat své účty. Tank, místní zazobaný drogový dýler, mu ale nemůže přijít na jméno a volá po odplatě, kterou mu dluží. Tupac zde hraje pouze menší roli Tanka vedle známého herce Mickeyho Rourka.


Gridlock´d

Gridlock´d

(1997)

Po tom co se jejich kamarádka předávkuje, rozhodnou se Spoon, kterého hraje Tupac, a Stretch, že skoncují s drogami a pokusí se zapsat do státního odvykacího programu. Jejich snaha je mařena zdánlivě nekonečnou byrokracií, kdy jsou vláčeni z jednoho úřadu do druhého zatímco jim jsou v patách drogoví dýleři a policie.


Gang Related

Gang Related

(1997)

Gang Related je posledním filmem, který stačil Tupac natočit, premiéru měl již po jeho smrti. Tupac zde hraje jednoho ze dvou policajtů, kteří omylem zabijí tajného agenta a zběsile se snaží zakrýt stopy tím, že to narafičí na bezdomovce. Zakrývají stopy, shánějí falešné svědky a všemožně improvizují jen aby se nikdo nedozvěděl o jejich podvrhu. Vše se nakonec ale obrátí proti nim a věci nabírají jiný směr než chtěli. Hádají se sami mezi sebou, jejich falešný svědek je usvědčen ze lži a z bezdomovce se vyklube ztracený lékař, kterého v novinách poznal jeho rodinný advokát.