Interview Tupaca s Angie Martinez

O životě

O smrti

Diskografie

Filmografie

Zajímavosti

Básně

Tetování

Tupac: Hraju si na vojáka to je vše. Právě jako KRS-One, nazývá se bohem. Já si neříkám bůh. Jsem právě jeden co dělá svoji věc tam kde si myslí, že by hip hop mohl jít. Každej další dělá tyhle věci tam, kde by mohl hip hop jít... Myslím, že hip hop by mohl být o více penězích, bláznivější hudba, jíný beaty VÍC PENĚZ. Protože s více penězi můžeme dělat něco pro veřejnost z které přicházejí hip hopoví umělci.

Angie: To je pozitivní věc.

Tupac: Nabíráním více umělců na zpívání bysme mohli jít do více kaváren a dělat více představení. Tenhle shit předvádíme už od sedmdesátých let. Víš co tím myslím? Pojďme vzít víc papírů, vzít nějaké budovy, vzít nějaké veřejná centra. Nemůžeš tohle dělat bez peněz.

Angie: Oukej, takže... ale myslíš, že je to v pořádku, myslím, myslíš, že tohle bude v pohodě co se týče tvýho byznysu, co se týče tohohle všeho, že to bude šťastnější než před tím? Víš, když někoho napadneš a oni zase napadnou tebe, ty napadneš je, oni zase t...
(Angie nestačila dokončit slovo "tebe" odkdy Tupaca nasrala.)

Tupac: Tohle je proč já nenapadám! Ty myslíš, že jsem sejmul tyhle negry? Nesejmul sem tyhle negry.

Angie: Myslím, že si říkal, že...

Tupac: (opravdu rozpálený) Vidíš mě snad běžet se zbraní do Bad Boy? Vypadá to jako, že najíždím na tyhle negry? Ne... Já nejsem tenhle negr, já... fa opravdu neposílám do prdele někoho kdo nerozumí, ale já jsem voják.

Angie: Ale tohle ovlivňuje myšlení jiných lidí. Tohle je ten problém.

Tupac: (skoro křičí) Ostatní lidé potřebují vědět, že život je děvka?

Angie: (směje se)

Tupac: Někdy tyhle sračky, tyhle sračky myslím, zatracenej život je děvka a někdy ty víš co? Je to žhavější. Co si myslí, že budou vydělávat miliony a nebudou tady žádný problémy. Chceš být v rapové hře, roztrhat se pro to, bojovat pro tenhle shit právě tak jak to jen umím. Chytil jsem pár kulek a šel jsem do vězení kvůli těmhle rapovejm sračkám, soudil jsem se a platil miliony kvůli těmhle rapovejm sračkám. Bejt v nepříjemnostech protože dělám svoji věc. Neposílám do prdele pro skutečnost.

(Jaro 1996, rozhovor pro Hot 96)