Novinky

O životě

O smrti

Diskografie

Filmografie

Zajímavosti

Básně

Tetování

Tupac

11. 11. 2008
Kolik toho víte o Tupacovi? Myslíte, že dost na to abyste zvládli tuto křížovku? Zkuste to!

25. 5. 2008
Tupacův bratranec Kendrick Lasane spolu se Selfmade Entertainment oznámili vydání alba This One's For Pac, jde o vzpomínkové album věnované zesnulé ikoně rapové hudby. Album by mělo vyjít v červnu a obsahovat by mělo 16 písní. Na albu budou spolupracovat Outlawz, Thug Life, Lazy Bone, Young Problems, Heartless a další, kteří s Tupacem za jeho života spolupracovali.

29. 1. 2008
Tupac Shakur je spolu s Willem Smithem a Michaelem Jacksonem zažalován pro porušení autorských práv díky jedné písni, kterou měli tito tři použít ve svých nahrávkách. Bluesový hudebník Syl Johnson tvrdí, že všichni tři použili jeho nahrávku z roku 1960 "Different Strokes" bez předchozího povolení nebo zaplacení. Tvrdí, že Jackson použil nahrávku v písni "Blood on the Dancefloor", Smith jí použil v "Who Stole the DJ" a Shakur nezákonně použil melodii v písni "Peep game". Také podal žalobu proti skupině N.W.A. a KRS-One, protože údajně použili úryvek stejné písně v jejich hudbě.

4. 12. 2007
Dnes oficiálně vychází nové album s nejlepšími hity od Tupaca, jmenuje se "Best of 2Pac" a první CD nese název "Thug" a druhe "Life". Jak již bylo napsáno, album obsahuje dvě doposud nevydané skladby, na prvním CD je to skladba "Resist The Temptation" a na druhém CD "Dopefiend's Diner", dále jsou zde remixy písní "Dear Mama" a "When I Get Free". Kromě známých hitů z Greatest Hits jako "2 Of Amerikaz Most Wanted", "Changes" nebo "I ain't Mad at Cha" se nově ve výběru objevují posmrtně vydané skladby "Until The End Of Time", "Never Call You Bitch Again", "Ghetto Gospel nebo "Thugz Mansion".

1. 11. 2007
11 let již uplynulo od smrti Tupaca a chystá se nové best of album. Ponese název The Best of 2Pac a vydání je naplánováno na 4. prosince. Zdroje hovoří o tom, že album bude obsahovat klasiku jako "Brenda's Got A Baby", "Keep Ya Head Up" a "California Love", dále dvě doposud nevydané písně a dva remixy z nichž jeden by měl být remix "Dear Mama", na které spolupracoval Anthony Hamilton.

16. 10. 2007
Snoop Dogg, Eminem a Common jsou mezi spolupracovníky, kteří pracují na nové knize Tupac Remembered: Bearing Witness to a Life and Legacy, která by měla vyjít v únoru 2008. Tupac Remembered uvede rozhovory a vyprávění z první ruky od mnoha rapových umělců a předních celebrit popisující jejich vzpomínky a osobní zkušenosti s Pacem. Tuto knihu zpracovaly Tupacova teta Gloria Cox, kamarádka Molly Monjauze a spisovatelka Staci Robinson. Ostatní spolupracovníci a objekty rozhovorů jsou The Outlawz, Talib Kweli, E-40, Treach a básničkářka Maya Angelou. Část výtěžku z této knihy půjde na podporu nadace Tupac Amaru Shakur Foundation for the Arts.

12. 09. 2007
Tupac Shakur bude poctěn od Bay Area 11 let po jeho předčasné smrti. Událost, nazvaná All Eyez On Me, bude uspořádána v Suite 181 v San Francisco po akci VH1 Hip Hop Honors, která bude konána 13. 9. 2007 ve Fillmore. Akce s červeným koberecem, která bude obsahovat recepci, výstavu fotografií a výňatek recitace z Rose That Grew From Concrete od Tupaca, má celkem velký seznam hostů: Big Daddy Kane, MC Lyte, E-40, Richie Rich, MC Hammer, Too Short, Dwayne Wiggins, Matt Barnes a Digital Underground jsou jen z mála návštěvníků. Bay Area reprezentující DJ Fuze z Digital Underground a DJ Mind Motion budou během akce obstarávat hudbu. All Eyez on Me je otevřena pro širokou veřejnost a část výtěžku půjde na nadaci Tupac Amaru Shakur Foundation.

19. 08. 2007
Na veřejnosti se objevil tracklist nového alba, které se údajně připravuje na září a ponese název "2Pac - Mellow Best". Podle tohoto tracklistu bysme na albu měli nalézt opravdu vynikající výběr z Tupacovy tvorby převážně z alba All Eyez On Me.

 1. I Ain't Mad At Cha
 2. Ratha Be Ya Nigga
 3. Keep Ya Head Up (from [Death Row Greatest Hits])
 4. Check Out Time
 5. Skandalouz
 6. Run Tha Streetz
 7. Me Against The World (from [Death Row Greatest Hits])
 8. All Bout U
 9. How Do U Want It
 10. Thug Passion
 11. Heaven Ain't Hard 2 Find
 12. Lost Souls (from [Gang Related - The Soundtrack])
 13. Thug Nature (from [Too Gangsta For Radio])
 14. Picture Me Rollin'
 15. To Live & Die in L.A. (from [Makaveli: The 7 Day Theory])
 16. Life Goes On
 17. Dear Mama (from [Death Row Greatest Hits])

17. 08. 2007
V předchozí zprávě je v tracklistu uveden bonus track, který si můžete nyní poslechnout.

10. 08. 2007
Právě vyšlo nové album s Pacovými remixy s názvem "Nu Mixx Klazzics Vol. 2". Původně se zprávy zmiňovaly, že toto album ponese název "Evolution: Duets & Remixes", ale vypadá to, že album ponese původní název. Podle tracklistu si myslím, že album bude stát za poslechnutí a než se objeví v obchodech můžete navštívit tuto stránku.

 1. Picture Me Rollin
 2. Keep Goin' (Don't Stop)
 3. What's Your Phone #
 4. Staring At
 5. Hail Mary
 6. Got My Mind Made Up
 7. Pain
 8. Lost Soulz (The Outlawz Version)
 9. Gangsta Party (ft. Snoop Dogg)
 10. Initiated
 11. How Do U Want It
 12. Picture Me Rollin (The Outlawz Version)
 13. Lost Souls (Daz, M1)
 14. Initiated (Bonus Version)

12. 07. 2007
Včera proběhl v pražské Sazka Aréně koncert Snoop Dogga, který nezapomněl na Tupacův odkaz. Těsně před nástupem Snoopa na pódium zahrál DJ z jeho skupiny Ambitionz Az a Ridah a California Love. Během koncertu pak Snoop vzpomněl na svého zesnulého přítele při písních Hail Mary a 2 Of Amerikaz Most Wanted a nechal rozblázněné publikum skandovat jeho jméno, kříčelo se "We love you" a "We miss you".

04. 06. 2007
Evolution: Duets & Remixes Evolution: Duets & Remixes je jméno nadcházejícího remixového alba od Tupaca Shakura. Toto album produkuje Amaru Entertainment a Koch Records, původně mělo vyjít 26. června pod názvem Nu-Mixx Klazzics Vol. 2, mělo tak následovat album Nu-Mixx Klazzics, které vyšlo 7. října 2003. Nakonec ale toto nové album ponese název Evolution: Duets & Remixes a vyjde 3. července 2007. Album bude obsahovat zejména remixy ze dvou nejprodávanějších alb All Eyez on Me a The Don Killuminati: The 7 Day Theory. Na albu se bude podílet Hip hopový producent Daz Dillinger.

25. 05. 2007
Nezávislý hudební vydavatel Evergreen Copyrights oznámil 16. 5. 2007 získání plné kontroly nad všemi texty Tupacova hudebního katalogu. Zatímco Universal Music Group stále vlastní vydavatelská práva a uchovává si kontrolu i přes komerční licencování, Evergreen bude kontrolovat budoucí projekty od zesnulého rappera. Evergreen teď bude moci vyvíjet projekty s použitím rozsáhlého množství nevydaných písní, které zde Tupac zanechal díky jeho legendárnímu pracovnímu nasazení. A odhadovaných 300 vydaných písní a 150 nevydaných a mnoho neslyšených, jsou teď vlastnictvím společnosti. Projekty ve vývoji také obsahují scénář napsaný Tupacem s názvem Live 2 Tell, samostatný celovečerní životopisný film, muzikál z Broadwaye od Mosaic Media Group založený na rapperově životě a videohra, která vyjde spolu s CD Best of 2Pac. Server 2paclegacy.com se k události vyjádřil, že Tupacovy písně budou dále vydávány společností Universal Music Publishing a Evergreen bude pouze zapojen do projektů s Amaru Entertainment. Afeni Shakur je pak stále vlastníkem všech Tupacových nahrávek a bude plně kontrolovat jejich vydávání, bez jejího souhlasu nebude moci Universal Music Publishing ani Evergreen Copyrights vydat žádnou Tupacovu skladbu.

29. 11. 2006
Možná jste již postřehli, že máme na světě nový videoklip k titulní písni Pac's Life z nového stejnojmenného alba a pokud jste ještě neměli šanci ho shlédnout, tak vám přinášíme možnost si tento videoklip stáhnout.

27. 11. 2006
Makaveli Branded, to není už jenom oblečení jako trička, kalhoty, mikiny, bundy apod., ale také boty, které můžete shlédnout v eshopu www.zappos.com. Špatná zpráva ale je, že tento eshop rozesílá zboží pouze po Spojených státech, takže kdo si bude chtít nějaké boty objednat, bude závislý na strýčkovi v Americe.

20. 11. 2006
Dnešním dnem přichází do prodeje nové Tupacovo album s názvem Pac's Life, prodej dnes začal ale pouze v Evropě, pro americké fanoušky se tak stane až zítra. Dobrou zprávou pro české fanoušky je fakt, že album je k dostání i v českých obchodech a to jak v e-schopech tak i v kamenných obchodech. Zaručené místo kde si můžete album koupit je Bontonland v Praze na Můstku, takových míst ale jistě bude více.

15. 11. 2006
Pro všechny kdo si nechtějí nové Tupacovo album Pac's Life složitě objednávat ze zámoří tu mám dobrou zprávu, toto album je možné si objednat z českého eshopu www.vltava.cz. Doporučená cena alba je 479,- Kč a cena za kterou si ho můžete na www.vltava.cz objednat činí 431,- Kč plus poštovné.

31. 10. 2006
Od dnešního dne si můžete v e-shopu www.amazon.com začít předobjednávat Tupacovo nové album Pac's Life. K dostání je za 12.99 dolarů, což je oproti českým cenám skutečně pakatel. Bohužel ale u tohoto produktu není tracklist, takže dohady ohledně tohoto tématu zatím nekončí a zákazník, podle mého názoru, kupuje zajíce v pytli.

25. 10. 2006
Takže po jediném dni tu máme další, podle mnohých zaručeně oficiální, tracklist. Těžko říci co je oficiální, protože žádná oficiální zpráva o oficiálním tracklistu nebyla nikde oficiálně publikována. Každopádně tady je, ale nemění to nic na tom, že si budeme muset ještě téměř celý měsíc počkat do rozluštění této "záhady".

 1. Untouchable Swizz Remix featuring Krayzie Bone – Produced By Swizz Beatz
 2. Pac’s Life featuring T.I., Ashanti – Produced By LT Hutton
 3. Dumpin’ featuring Hussein Fatal, Papoose, Carl Thomas – Produced By Canei Finch
 4. Playa Cardz Right (Female) featuring Keyshia Cole – Produced By Carvin and Ivan
 5. Whatz Next Featuirng A3, Jay Rock – Produced By Salih
 6. Sleep featuring Young Buck, Chamillionaire – Produced By Sha Money XL
 7. International featuring Nispey Hussle, Young Dre – Produced By LT Hutton
 8. Pac’s Life Remix featuring Snoop – Produced By LT Hutton
 9. Playa Cardz Right (Male) featuring Ludacris, Keon Bryce – Produced By Sha Money XL
 10. Don’t Sleep featuring Lil Scrappy, Nutso, Kadafi – Produced By E.D.I
 11. Soon As I Get Home featuring Yaki Kadafi – Produced By QDIII
 12. Don’t Stop featuring Big Syke, Yaki Kadafi, Fatal Hussain, E.D.I., Young Noble, Stormy – Produced By LT Hutton
 13. Untouchable featuring Yaki Kadafi, Fatal Hussain, Kastro – Produced By Sha Money XL

24. 10. 2006
Pac's Life cover Dnes vám exluzivně přináším tracklist tak jak by měl být na novém albu Pac's Life spolu s obalem tohoto CD, které vyjde 21. listopadu 2006, jak jsem již avizoval včera. V Evropě by ale toto album mělo vyjít o den dříve tedy v pondělí 20. listopadu 2006. Jak je vidět na výpisu písní, tak z původně avizovaných čtrnácti písni jich je celkem šestnáct.

 1. Pac's Life (feat. T.I. and Ashanti)
 2. Dumpin (feat. Papoose)
 3. What's Next
 4. Fade Me (feat. R. Kelly)
 5. Soon As I Get Home (feat. Chamillionaire and Akon)
 6. Untouchable
 7. Watch Ya Mouth
 8. Til I C L.A.
 9. If There's A Cure (I Don't Want It) (feat. Snoop Dogg and The Outlawz)
 10. Play Ya Cardz Right (feat. E-40 and DK)
 11. Street Life (feat. Snoop Dogg and Zola)
 12. 21 Gun Salute (feat. 50 Cent and Young Buck)
 13. When Nobody Lovez Me
 14. Watch Ya Mouth (Ron Browz Remix)
 15. Untouchable (Swizz Remix) (feat. Bone Thugs-N-Harmony)
 16. Play Ya Cardz Right (Kanye Remix) (feat. Kanye West and GLC)

23. 10. 2006
Pac's Life poster Očekávané nové Tupacovo album má již své datum vydání, stane se tak 21. listopadu 2006 a již brzy si jej budete moci předobjednat. Již dříve jsem psal, že na albu budou hostovat umělci jako Snoop Dogg nebo T.I., dále to pak budou Ludacris, Keyshia Cole, Ashanti, Young Buck, Lil Scrappy, Carl Thomas, Outlawz, Bone Thugs-N-Harmony, Big Syke, Papoose. Na produkci se pak budou podílet LT Hutton, Sha Money XL, Swizz Beatz a další. Na albu nebude chybět singl v podobě remixu písně Pac's Life, kterou si pozorní návštěvníci fóra mohou opatřit, stejně tak jako píseň Untouchable. Jak se píše na oficiálním webu www.2paclegacy.com, tak umělci zapojení do tohoto alba, ať už jako hosté nebo producenti, jsou od jeho blízkých přátel a kolegů až po ty, kteří na jeho hudbě vyrůstali a byli jí inspirováni.

13. 9. 2006
Dnes je to právě 10 let, kdy Tupac Amaru Shakur zemřel v Las Vegasské nemocnici na následky střelného zranění, které utrpěl 7. 9. 1996 v ulicích Las Vegas. Zemřel přesně v 4.03 hodin odpoledne místního času. Vzpomeňme společně na jeho odkaz, který v nás zanechal a uctěme tak jeho památku. Nechť odpočívá v pokoji.

8. 9. 2006
Podle posledních zvěstí by v listopadu tohoto roku mělo vyjít nové Tupacovo album. Album by neměl produkovat 50Cent jak se spekulovalo, ale Sha Money XL, Swizz Beats, Ivan & Carvin a Edi. Z umělců, kteří by měli na albu hostovat to jsou např. Snoop, TI, Busta Rhymes nebo Krayzie Bone. Album bude údajně obsahovat 12 dříve nevydaných písní plus dva remixy.

7. 9. 2006
Makaveli Remembering Volume 2 Dalším médiem vydávaným k příležitosti desátého výročí Tupacova úmrtí je DVD nesoucí název Remembering Makaveli Volume 2. DVD obsahuje unikátní filmové a audio nahrávky, které nebyly nikdy předtím realizovány. Uvidíte záběry z natáčení videoklipů, píseň, která měla být součástí alba All Eyez On Me a další zajímavosti. Dále na DVD najdete exkluzivní scény ze zákulisí natáčení videa Hit 'Em Up a další scény mapující Tupacův život před a během jeho působení v Death Row. Lidé kteří poslali objednávku do 5. 9. 2006 se mohou těšit, že jim bude DVD doručeno právě 13. 9. 2006, kdy uplyne přesně 10 let od Tupacova úmrtí. Ti kteří pak stihnou odeslat objednávku do 20. 9. 2006 se mohou těšit, že DVD bude obsahovat audio bonus, poté bude možné DVD objednávat dále, ale již bez zmíněného bonusu. Objednávat můžete na 2PACshakur.NET.

6. 9. 2006
Black Angel Of Death K příležitosti desátého výročí Tupacova úmrtí vychází nové CD s remixovanými Tupacovými písněmi. Remixy mají na starosti DJ Fatal a DJ Hitman a nové CD se jmenuje "Black Angel Of Death", hostují na něm např. Brick & Lace, Jadakiss, Lauryn Hill, Outlawz, Cormega, Big Syke, John Legend, Miri Ben-Ari a další. Za zmínění dále stojí, že vydání tohoto CD sponzoruje Makaveli Branded, jediná oficiální kolekce Tupacova oblečení. Pro zajímavost zde uvádím tracklist zmíněného CD:

 1. "Intro"
 2. "Hold On Be Strong" (DJ Hitman Remix)
 3. "Let Them Thangs Go" feat. Brick & Lace (DJ Fatal Remix)
 4. "Nothing To Lose" (DJ Fatal Remix)
 5. "Thugz Mansion" feat. Lauryn Hill (DJ Hitman Remix)
 6. "Homeboyz" feat. Outlawz (DJ Hitman Remix)
 7. "I Wonder If Heaven Got A Ghetto" feat. Tami Chynn (DJ Fatal Remix)
 8. "Me Against The World" feat. Dramacydal (DJ Hitman Remix)
 9. "Can U Get Away" feat. Johnta Austin & Jadakiss (DJ Fatal Remix)
 10. "Baby Don't Cry" feat. Outlawz (DJ Hitman Remix)
 11. "Loyal To The Game" feat. Cormega & Vybz Kartel (DJ Hitman Remix)
 12. "Temptations" (DJ Hitman Remix)
 13. "Never Call You Bitch Again" (DJ Hitman Remix)
 14. "Losin' It" feat. Big Syke & Spice 1 (DJ Fatal Remix)
 15. "There U Go" feat. Outlawz, John Legend & Miri Ben-Ari (DJ Fatal Remix)
 16. "Who Do You Believe In" feat. Kadafi (DJ Fatal Remix)

4. 9. 2006
Tupac Shakur Legacy je nová kniha, která spatřila světlo světa 29. 8. 2006, kniha obsahuje unikátní rodinná fota, básně, texty písní, osobní spisy apod. Pojednává jak jinak než o Tupacově životě a její součástí je také hodinové audio CD.

11. 8. 2006
2Face Jak již bylo napsáno níže, 8. 8. 2006 vyšlo nové album s názvem 2Face, kde jsou písně od Tupaca a Scarface. Album je již k dostání v internetových obchodech, např. na www.amazon.com ho mají za necelých 15 dolarů. Zde je k náhledu obal tohoto alba, pro zvětšení klikněte na obrázek.

7. 8. 2006
Víte kdo je nejlepší rapper všech dob? Tupacovi fanoušci mají jasno a v anketě na serveru oe3.ORF.at to dávají náležitě najevo. Tupac zde vede s drtivou převahou a v době psaní těchto řádků měl na kontě téměř 55% odevzdaných hlasů, na druhém místě mu chabě sekunduje "modla" dnešního světa rapu Eminem s 16%, na třetím pak jeho svěřenec 50Cent s pouhými necelými 6%. Další legendy jako Notorious B.I.G., Nas, Ice Cube nebo Dr. Dre už nepřekročili ani 1,5%, kteří by si, dle mého názoru, zasloužili větší pozornost než Eminem spolu s 50Centem.

25. 7. 2006
2Face 8. srpna 2006 vyjde pod taktovkou Rap-A-Lot Records nové album, které bude obsahovat písně od Paca a Scarface. Album nese příznačný název "2Face" a spoluprodukuje ho samotný Suge Knight, který se, jak vidno, nechce jen tak vzdát poté, co ztratil svoji nahrávací společnost Death Row Records.

16. 6. 2006
Právě dnes by Tupac Amaru Shakur oslavil 35. narozeniny, byl by v nejlepším věku, těžko odhadovat o co všechno jsme přišli. Věnujme mu alespoň tichou vzpomínku k uctění jeho památky.

25. 5. 2006
Možná, že jste již slyšeli o tom, že 50Cent by chtěl produkovat další Tupacovo album. Ověřoval jsem tuto zprávu, ale mnoho povyku okolo jsem nenašel. Ale pravda je, že 50Cent by se opravdu chtěl podílet na vydání příštího Tupacova alba. Podle něj ty předchozí nestojí za nic a právě on by chtěl jeho hudbu vrátit tam kde byla, když byl Tupac ještě naživu. Odvolává se při tom třeba na Loyal To The Game, čímž dává najevo svému zaměstnavateli, který toto album produkoval, co si o něm myslí. Na jednom portálu jsem četl, "Prosím, řekněte někdo Afeni ať schová všechny Pacovy nahrávky před 50Centem." Pravda je, že s přibývajícími novými posmrtnými alby Tupaca, se snižuje jejich kvalita a čím dál více se do nich dostává to co Tupac nestvořil. V tomto ohledu má 50Cent pravdu, ale je opravdu on ten vyvolený, který spasí Tupacův odkaz a vytvoří nové album tak jak to Tupac sám chtěl mít a jak to sám udělal? Nezbývá nám než počkat a nechat se překvapit.

5. 4. 2006
Dnes byla odhalena Tupacova vosková figurína v Madame Tussuad v Las Vegas. Slavnostnímu odhalení byla samozřejmě přítomna Tupacova matka Afeni. Více fotek naleznete na oficiálním webu o Pacovi www.2paclegacy.com nebo přímo na stránkách Tupac Amaru Shakur Foundation. Vosková figurína Tupaca Vosková figurína byla vyrobena podle mnoha Tupacových fotek, které poskytla jeho matka, a na figuríně pracovala Jeni Faierey z voskového muzea Madame Tussaud v Londýně, která pracovala i na zpěvačce Beyoncé. Samotné tetování na figuríně bylo nejprve překresleno a poté ručně malováno na figurínu. Práce zabrala více jak 700 hodin a spotřebovalo se přes 150 kg hlíny. Hmotnost samotné figuríny je asi 25 kg. Muzeum uzavřelo smlouvu s Interscope Records, aby mohli dokreslit atmosféru Tupacova světa jeho originální hudbou. Muzeum také zvažuje, že pošle tuto novou figurínu na světové turné, aby si ji zájemci mohli prohlédnout po celém světě, poté bude k vidění v Tupac Amaru Shakur Center for the Arts v Atlantě.

23. 3. 2006
Myslíte si, že Tupacovo jméno by mělo být na chodníku slávy v Hollywoodu? Pokud ano máte šanci podpořit tuto myšlenku a přidat se k petici na stránce www.petitiononline.com/2pacfame/petition.html, kterou zinicializovli Tupacovi fanoušci, jejich důvodem pro to, aby měl Tupac svoji hvězdu na zřejmě nejslavnějším chodníku světa je to, že Tupac dodnes, téměř deset let po jeho smrti, ovlivňuje společnost, jeho posmrtná alba mají velký úspěch, ve Spojených státech můžete na řadě univerzit studovat jeho poezii a jak řekl Nick Cannon pro Blender magazine: "Tupac je největší MC všech dob. Dokázal mluvit v jedné větě o lásce ke své matce a zároveň o striptýzových klubech a o tom jak nenávidí policii. Byl více než rapper - byl kulturní ikona, básník, aktivista ve své společnosti, filozof moderní doby. Myslím, že jeho odkaz bude větší než Elvisův..."

16. 2. 2006
11. dubna 2006 bude ve světově nejznámějším voskovém muzeu Madame Tussuad v Las Vegas slavnostně odhalena Tupacova podobizna. Pokud při tom chcete být buďte tam v 11. Na fóru se rozpoutala debata o tom, zda je důstojné, aby Tupac stál vedle Britney Spears, znamé popové zpěvačky. Ať už stojí kdekoliv, je to další důkaz o tom, že na Tupaca se nezapomíná a zapomínat nebude.

1. 10. 2005:
V den výročí Tupacova úmrtí byla odhalena jeho bronzová socha v Tupac Amaru Shakur Center for the Arts. Socha byla odhalena při veřejné ceremonii a bude stát uprostřed šesti akrové (2,4 hektaru) Zahrady míru (Peace Garden).
V příštím roce se prý bude natáčet film s názvem Live 2 Tell, jde o jediný film, ke kterému napsal scénář Tupac Amaru Shakur. Měl by vyprávět o černošském mladíkovi, který se stane drogovým bossem a poté změní svůj život. Více informací se můžete dočíst v původním článku, který jako zdroj uvádí MTV.

28. 2. 2005:
Tak bohužel, Tupac: Resurrection vyšel na Oscarech naprázdno, ale i tak si myslím, že je to úspěch a Tupac se zase dostal do podvědomí i jiných lidí než jen jeho fanoušků.

14. 2. 2005:
Film Tupac: Resurrection z produkce Amaru Entertainment/MTV Films, který režirovala Lauren Lazin, získal jednu z pěti nominací na Oscara za nejlepší celovečerní dokumentární film. Předávání Oscarů proběhne v Los Angeles v neděli 27. února, nezbývá tedy nic jiného než držet palce.

14. 12. 2004:
Dnes vychází další posmrtné Tupacovo album, nese jméno Loyal To The Game a tentokrát je trochu více zremixované, což se spoustě lidí moc nelibí. Ono v tomto případě možná ani tak nezáleží jak se remixuje jako spíše kdo ;-).

18. 11. 2004:
14. prosince 2004 by mělo vyjít nové Tupacovo album, bude se jmenovat Loyal To The Game a na jeho vydání se podílí Eminem. Na CD uslyšíme mj. Eltona Johna, který prý byl Tupacův oblíbený umělec, nebo Eminemův G-Unit a další. Jak Afeni Shakur na oficiálních stránkách www.2paclegacy.com uvádí, album nevzniklo kvůli komerci, ale proto že Tupac by se určitě s Eminemem spojil a oba dva by nám ukázali to co si ani nedovedeme představit. Tupac podle Afeni změnil hip-hop právě pro umělce jako je Eminem. Nechme se tedy překvapit a pokud si chcete toto album objednat již nyní můžet tak učinit na www.amazon.com.

26. 10. 2004:
Amaru Entertainment se chystá vydat nové album Tupaca, album by měl produkovat Eminem a chystají se na něm vydat nevydané Tupacovi písně, ale v pozměněné podobě formou remixů a tím, že odstraní některé umělce a dosadí tam takové, kteří jsou populární v dnešní době, ale s Tupacem se v životě nepotkali a ani se nijak neztotožňují s jeho myšlenkami. Skupina Tupacových fanoušků se tedy rozhodla zorganizovat petici, která toto vše odmítá a požaduje, aby Tupacovy písně byly vydávány v původní podobě, tak jak je vytvořil Tupac. Pokud se chcete zapojit, přejděte na petici. Tato anketa se rázem stala na adrese www.petitiononline.com nejaktivnější peticí.

10. 5. 2004:
Tupac má svoji značku oblečení! Tato zpráva pochází z konce loňského roku, ale stránky této značky Makaveli Branded zatím nejsou stále aktivní. Kolekce bude zahrnovat oblečení Tupacova stylu, najdete v ní oblečení pro volnou chvíli, ale i něco do společnosti. Zpočátku by se měli zaměřit pouze na mužskou část populace, ale později by měli přijít i s oblečením pro ženy a děti, chybět by neměla ani obuv a další doplňky. Na návrzích se podílí i Tupacova matka Afeni Shakur.

3. 3. 2004:
Když pomineme 50 Cent, tak není raper, který by měl lepší rok 2003 než Tupac Shakur. Dokument Tupac: Resurrection vydělal v prvním týdnu téměř 5 milionů dolarů a jeho soundtracku se v prvním týdnu prodalo více než 435 tis. kopií, navíc v hitparádě Billboard debutovalo na druhém místě před Jay-Z a za G-Unit.

25. 2. 2004:
Po pěti týdnech v hitparádách se stal soundtrack Tupac: Resurrection platinovým. Tento týden spadl soundtrack v hitparádě The Billboard 200 z 20. na 29. místo. První singl z tohoto soundtracku, "Runnin' (Dying To Live)" s Notoriousem B.I.G. a produkovaným Eminemem, spadnul po jedenácti týdnech v The Billboard 100 z 19. na 20. místo. Tento singl také poskočil po jedenácti týdnech ze sedmého na páté místo v žebříčku Hot Rap Tracks a stále se drží po dvanácti týdnech na 11. pozici v The Hot R&B/Hip-Hop Singles & Tracks.

21. 3. 2003:
16. týden v hitparádě Billboard 200 padá Better Dayz ze 75. na 88. místo. První singl z tohoto alba "Thug Mansion" spadnul po 18. týdnu z 15. na 17. místo v kategorii rapových písní. Druhý singl "Still Ballin'" poskočil po dvou týdnech v kategorii rapových písní z 24. na 20. místo.

9. 12. 2002:
V časopise People Magazine vytiskli pět nejprodávanějších posmrtně vydaných alb. Tupacovo 'Greatest Hits' je na druhém místě.

 1. Notorious BIG: Life After Death - 10 mil. kopií
 2. Tupac Shakur: Greatest Hits - 9 mil. kopií
 3. Janis Joplin: Janis Joplin's Greatest Hits - 7 mil. kopií
 4. Tupac Shakur: R U Still Down? 4 mil. kopií
 5. Elvis Presley: The Number One Hits - 3 mil. kopií

3. 12. 2002:
'Thug Mansion', první singl z 'Better Dayz', vstoupil v radiohitparádě Billboard Hot 100 na 50. místo jako žhavá novinka. Je to po třinácté co se Pac dostal posmrtně do top 100. Tato píseň se také dostala na 11. místo mezi rapovými písněmi.
Pokud jste ještě neslyšeli jedinou písničkou z nového alba 'Better Dayz' můžete si poslechnout pět písní na oficiálních stránkách www.2paclegacy.com.

26. 11. 2002:
Takže dnes konečně vyšlo tolik očekávané nové Tupacovo album, jmenuje se "Better Dayz" a obsahuje dvě CD plná zatím nevydaných písniček, pokud byste po něm někdo hodně toužil, tak si ho můžete objednat na www.amazon.com.

Stránky

12. 10. 2008
Mezi básně přibyla zase jeden nový překlad, který má na svědomí Porkz.

25. 8. 2008
Máme tu nový překlad z alba Pac's Life, o překlad titulní písně Pac's Life se postaral ForEver.

27. 5. 2008
Mezi básněmi můžete nalézt další přírůstek. Postaral se o něj Porkz a nová báseň se jmenuje When Ure Hero Falls.

21. 5. 2008
Další překlad, tentokrát to bylo na přání a je to Soon As I Get Home z alba Pac's Life. Snad se bude líbit.

19. 5. 2008
Porkz pro vás připravil další překlad z alba All Eyez On Me, je to píseň No More Pain. Dále bych chtěl doporučit překlad písně Words Of Wisdom z Tupacova prvního alba 2Pacalypse Now, je to klasický hip-hopový text o věcech pro které právě hip-hop vzniknul.

9. 3. 2008
Další nový překlad najdete v ablu All Eyez On Me a jde o píseň Heaven Ain't Hard 2 Find.

20. 2. 2008
A máme tu další překlad, tentokrát je to píseň Who Do U Believe In z alba Better Dayz a postaral se o něj Porkz.

16. 2. 2008
Jak jsem slíbil tak nová píseň z alba Best Of 2Pac "Dopefiend's Diner" má již v diskografii svůj text a také svůj překlad, který se před nedávnem objevil ve fóru.

1. 2. 2008
V sekci Diskografie přibyly dvě alba Best Of 2Pac Thug a Life. Postupně doplním i texty písní. Ve fóru jste si mohli všimnout, že se zde objevil překlad nové písně Dopefiend's Diner z alba Life, který se tam také v nejbližší době objeví.

10. 8. 2007
V Praze se nyní připravuje obchod s oblečením Tupacovy značky Makaveli Branded. V anketě se můžete vyjádřit, kde byste si přáli, aby tento obchod stál.

12. 7. 2007
V souvislosti se včerejším koncertem jsem vytvořil anketu mapující vaše názory.

16. 3. 2007
Poslední titulky, které chyběli ve Filmografii k filmu Gang Related můžete od dnešního dne stahovat.

20. 2. 2007
Přidány nové titulky v sekci Filmografie k filmům Bullet a Above The Rim.

12. 2. 2007
V sekci Filmografie nyní najdete nové titulky pro film Poetic Justice pro 1CD verzi a také titulky k filmu Gridlock'd.

26. 1. 2007
V sekci zajímavosti nyní najdete dokončený článek Vítejte v Death Row. Článek je opravdu rozsáhlý a také hodně zajímavý, myslím že se v něm dočtete spoustu nových věcí.

28. 12. 2006
Dnes jsem přidal nové překlady písní Better Dayz, California Love, Made Niggaz, Picture Me Rolling a Still I Rise. U písně Made Niggaz, kterou najdete v sekci Soundtracky v Diskografii, byl přidán také originál textu.

21. 12. 2006
V tomto předvánočním čase vám přináším malý dárek v podobě textů písní k novému albu Pac's Life. Jediným songem, který zatím chybí je Pac's Life Remix, takže kdybyste na něj někdo narazil, tak dejte vědět ve fóru.

26. 11. 2006
Tisková zpráva:
Novinka mezi hip hopovými weby - BIGUP.cz

Ode dneška si můžete do svých "Oblíbených" přidat i www.bigup.cz, jedná se o nový hip hopový portál. Na stránkách naleznete v podstatě vše, co se točí kolem hiphopu: články, videa, profily, recenze, rozhovory, soutěže a další. Důležitou součástí je sekce beatbox. Na své si přijdou fandové jak domácí, tak zahraniční scény(americké, polské, slovenské, německé a dalších).
Dlouhodobým cílem BIGUP.cz je zaujmout jedno z předních míst mezi hip hopovými portály na česko-slovenském internetu.
Neváhej a navštiv www.BigUp.cz!

23. 11. 2006
Dnes tu mám hned dvě novinky. První je nový článek, který mnohým lidem pomůže v orientaci ve sporu mezi West Coast a East Coast, článek mapuje spor od počátku až do konce a najdete ho tradičně v sekci Zajímavosti. A druhou novinkou je anketa, která má za cíl zjistit vaši nejoblíbenější písničku z nového alba Pac's Life.

21. 11. 2006
Dnes bylo přidáno nové album Pac's Life do Diskografie, prozatím neobsahuje texty jednotlivých písní, které budou přidány dodatečně jakmile se objeví a budou k dispozici.

24. 10. 2006
Vydání nového alba Pac's Life se nezadržitelně blíží a vy jste již měli možnost poslechnout si dvě písně z toho alba. Jak se vám líbí? Splnili vaše očekávání? Zklamali vás? Vyjádřit se můžete v nové anketě, kterou jsem k této příležitosti připravil.

6. 10. 2006
Kevin Powell, novinář který psal o Tupacovi pro VIBE, strávil s ním hodně času a poznal i jeho duši a všechno čím Tupac byl. Vypráví o tom v novém rozhovoru, který jsem pro vás na dnešek připravil a který najdete v sekci "Zajímavosti".

5. 10. 2006
Po delší době tu mám pro vás jeden z dalších překladů Tupacových textů. Jedná se o překlad textu písně Strictly 4 My N.I.G.G.A.Z.Z. ze stejnojmeného alba.

26. 9. 2006
Dnes tu pro vás mám opět nový článek převzatý ze serveru www.allhiphop.com, který je poslední dobou hodně plodný co se rozhovorů ohledně Tupaca týče. Tento rozhovor vám přinese pohled na Tupaca očima jiných umělců, kteří se sešli u kulatého stolu.

15. 9. 2006
Dnes tu pro vás mám opět nový článek, kde Snoop mluví o svém nejlepším příteli, o Tupacovi. Najdete ho v sekci Zajímavosti. Zakončujeme tak tento významný týden, který sice nepřinesl nic nového co se týče objevení Tupaca, ale mohu říct, že to byl týden úcty a vzpomínání. Tupac bude stále s námi, to je věc kterou nám nikdo nemůže vzít.

14. 9. 2006
Včera jsem vám slíbil překvapení, plním tedy slovo a dnes tu máte zbrusu nový článek v Zajímavostech. Je to exkluzivní rozhovor s Tupacovou sestrou a dozvíte se v něm jistě mnoho zajímavých věcí. Tento rozhovor byl uveřejněn na stránkách www.allhiphop.com k příležitosti desátého výročí Tupacova úmrtí a pro www.2pac.cz ho přeložil DjBeton.

13. 9. 2006
Pro dnešní významný den jsme pro vás spolu DjBetonem připravili balíček, který obsahuje dvě nové básně a jejich překlad, dále překlad písní Papa'z Song a Holler If You Hear Me z alba Strictly 4 My N.I.G.G.A.Z.Z. a jako bonus je v sekci Soundtracky v Diskografii text a překlad k písni Starring Through My Rearview z filmu Gang Related. V příštích dnech pro vás chystáme další překvapení, snad již zítra.

7. 9. 2006
K příležitosti 10. výročí tu mám nové překlady písní. Z alba Still I Rise je to Hell 4 Hustler a dále z alba R U Still Down? to jsou Ready 4 Whatever, When I Get Free, Do For Love, Nothing But Love a Only Fear of Death. Už teď se můžete těšit na další.

4. 9. 2006
Na základě dění ve fóru jsem se rozhodl vytvořit anketu, kde můžete vyjádřit svoje pocity z proběhnuté Tupac Resurrection Party. Hlasujte tak jak to sami cítíte, abysme si všichni mohli vytvořit pravdivý obrázek. Návštěvníci fóra ale zřejmě nebudou jediní, kteří mají k této akci výtky, důkazem by mohla být tato pozvánka na jinou dosti podobnou akci. Zda je to reakce na Tupac Resurrection Party ať si každý rozhodne sám.

7. 8. 2006
Vzhledem k novince o anketě o nejlepšího rappera všech dob, jsem se rozhodl udělat stejnou anketu i na těchto stránkách, s tím rozdílem že tady můžete odevzdat tři hlasy, protože je téměř jasně, že na www.2pac.cz je o vítězi rozhodnuto dopředu. Bude tak zajímavé porovnat výsledky z Rakouska a z České republiky.

22. 6. 2006
Nový článek v sekci Zajímavosti. Je to rozhovor s Pacem z dob kdy ještě nosil na hlavě vlasy.

16. 6. 2006
Při příležitosti dne Tupacových narozenin byly přidány překlady písní Wonder Why They Call U Bitch, R U Still Down?, Ambitionz az a Ridah, Heartz Of Men, I Wonder If Heaven Got a Ghetto, I don't Give a Fuck, So Many Tears, God Bless the Dead a Toss It Up. Zároveň v sekci Filmografie naleznete nové titulky k filmu Resurrection, na kterých zapracoval DjBeton.

31. 5. 2006
Nový článek Tupac & Lemika v sekci Zajímavosti. Přečtěte si o Tupacovi jaký byl mezi blízkými přáteli, co byl ochoten pro ně udělat, že dokázal rozdávat radost těm, kteří to potřebovali, o tom jaký byl Tupac uvnitř.

25. 5. 2006
V souvislosti s novinkou o produkování nového Tupacova alba 50Centem vznikla nová anketa. Tak co myslíte? Ano nebo ne?

15. 5. 2006
Přidány nové překlady písní Fuck The World v albu Me Against The World a All Eyez On Me ve stejnojmeném albu.

3. 5. 2006
Vítejte v Death Row. Ne nespletli jste si stránky, tak se jmenuje nový článek v Zajímavostech, tentokrát z dílny petu/m.o.b.

21. 4. 2006
Tupac a jeho ženy, moc zajímavý článek, který naleznete v Zajímavostech. Jde o vyprávění Tupacova bodyguarda Franka Alexandra alias Big Frank, který s Tupacem trávil hodně času a napsal o tom knihu s názvem Got Your Back, ze které je tento článek.

19. 4. 2006
Chcete znát nejznámnější Tupacovy výroky? Pak se podívejte do sekce Zajímavosti, kde je nový článek Citace Tupaca, je zde přeložena řada jeho citací, které rozhodně stojí za přečtení.

6. 4. 2006
Dnes jsme pro vás opět s DjBetonem připravili další z řady rozhovorů s Tupacem. Tento je ale něčím zvláštní, protože se neodvysílal tak jak bylo plánováno, nyní si můžete přečíst jeho překlad exkluzivně na www.2pac.cz.

3. 4. 2006
Dnes byly přidány tři nové překlady a to Dear Mama, All About You a To Live and Die in L.A. Všechny tři mimo jiné naleznete i na albu Greatest Hits. Obzvláště text písně Dear Mama stojí za přečtení, protože zde je vidět jak moc Tupac miloval svoji matku.

29. 3. 2006
Znáte plány, které měl Tupac těsně před jeho smrtí? Pokud ne, tak neváhejte a přečtěte si nové interview v Zajímavostech, které bylo pořízeno tři dny před jeho smrtelným postřelením v Las Vegas a kde mluví o plánech do budoucna.

28. 3. 2006
Dnes byl přidán další článek do Zajímavostí. Tupac sepsal tzv. Kodex Thug Life, jde o takový návod, nebo lépe pravidla gangstera gentlemana. Jen pro vás ho přeložil DjBeton.

27. 3. 2006
V sekci Zajímavosti je zbrusu nový článek, zapracoval na něm DjBeton a je to interview s Tupacovou exmanželkou Keishou Morris.

23. 3. 2006
V souvislosti s novinkou o petici za hvězdu pro Tupaca na chodníku slávy jsem přidal anketu, kde můžete vyjádřit svůj postoj. Jste pro, nebo proti, nebo v tom nemáte uplně jasno?

13. 3. 2006
Dnešním dnem je spuštěn nový web na adrese www.2pac.cz. Oproti staré verzi stránek je zde nově sekce "Tupac" jako úvodní stránka s přehledem aktuálních novinek a úvodním slovem. Dále zde najdete přepracovaný životopis, rozšířenou sekci "Tetování" a také další nové překlady textů, které najdete v Diskografii hned vedle originálu. Pro začátek jsem přidal do Zajímavostí nový článek. Do budoucna chci rozšířit Filmografii o některé dokumenty, které vyšly na Tupacovu počest a také chci rozšířit Galerii. Pokud vás napadá něco co tu chybí, tak pište do fóra.

20. 2. 2006
Byla ukončena anketa o nejlepší Tupacovo album. Album, které zvítězilo si to podle mého názoru opravdu nejvíce zaslouží.

30. 10. 2005
Změnil jsem generování stránek, což má za následek jiné pojmenování parametrů v adrese, pokud tedy máte adresu nějaké konkrétní stránky uloženou v oblíbených, tak si ji změnte jinak se vám bude zobrazovat tato stránka s Novinkami.

10. 9. 2005
Tak už známe nejoblíbenější Tupacovu písničku, výsledek této ankety je stále k nahlédnutí. Naleznete tam ale i anketu novou, tentokráte má každý jediný hlas a hlasujeme o nejlepší Tupacovo album. Jsem moc zvědavý jak to dopadne.

20. 7. 2005
V zajímavostech je nový článek, přeložil ho Petu a píše se tam o natáčení alba The 7th Day Theory.

19. 5. 2005
Anketa o nejoblíbenější Tupacovu píseň je ve finále, pečlivě vybírejte.

31. 3. 2005:
V anketě o nejoblíbenější Tupacovu písničku jsme se dostali do semifinále, tak vzhůru do toho.

7. 3. 2005:
V Zajímavostech je nový článek. Jde o reakci mnoha slavných osobností na Tupacovu smrt.

13. 2. 2005:
Tak do ankety jsem přidal Soundtracky, takže teď už je to opravdu jenom na vás všech, kdy spustíme finále.

8. 2. 2005:
V Diskografii je k dispozici nové album Loyal To The Game i s kompletními texty. Anketa je již také kompletní, takže hlasujte, nestyďte se, ať můžeme co nejdříve přejít do finále.

29. 11. 2004:
V sekci Filmografie jsou ke stažení české titulky k filmu Tupac: Resurrection.

17. 11. 2004:
Na světě je první anketa a hned poměrně rozsáhlá, budeme hlasovat o nejoblíbenější Tupacovu písničku. Z jednoho počítače můžete hlasovat pro dvě písničky z každého alba a na konci postoupí dvě nejlepší písničky do finále, kde se rozhodne o jedné nejlepší.

20. 10. 2004:
Do Zajímavostí jsem přidal nové interview s Tupacem, mluví tam o svých "přátelích" z Bad Boy, o náboženství, o ženách, které by ho dokázaly usadit a o spoustě dalších věcí.

24. 2. 2004:
Pokud by se chtěl někdo zapojit do překladu Tupacových textů a nedělá Vám problémy ani americký slang, tak se mi ozvěte na můj email, který naleznete a konci této stránky. Jinak momentálně předělávám stránky do php, potom by měli být o něco rychlejší.

24. 2. 2004:
Fórum už je v provozu, tohle je naprosto bezproblémové, ikdyž nějaký výpadek se možná objeví, ale rozhodně se to s kvalitou nedá srovnávat se swebem.

22. 2. 2004:
Tak je to konečně tady! Zbrusu nové stránky jsou na světě, časem je budu ještě zdokonalovat, myslím tím, že je budu přepisovat do php, což mi ještě nějaký čas zabere. Momentálně ještě není k dispozici fórum, ale tento týden tam už bude.

20. 10. 2003:
Slíbené interview je na světě! Myslím, že je docela zajímavé, Pac se rozpovídal o hodně věcech. Snažil jsem se aby ten překlad nebyl moc kostrbatý, tak doufám že vám to bude líbit, ikdyž možná ne všechny věty dávají smysl. Tak přeju hezké čtení.

2. 10. 2003:
Je po prázdninách a tak konečně začínám zase něco dělat. Přes prázdniny sem pracoval na jiných stránkách a k těmhle sem se nedokopal. V historii Outlawz už jsou slíbené fotky a momentálně pracuju na překladu dalšího interview s Pacem.

5. 5. 2003:
Tak jak jsem slíbil profily jednotlivých členů Outlawz jsou již kompletní. Teď se budu snažit doplnit historii Outlawz o nějaké fotky.

7. 4. 2003:
O víkendu jsem zase pracoval na sekci The Outlawz a přidal jsem další profily členů, tentokrát jsem jich stihnul víc než jeden, takže budete mít co číst.

31. 3. 2003:
Trochu jsem opět zapracoval na Outlawz a přidal sem profily jednotlivých členů, teda zatím tam je jenom profil jednoho člena. Taky jsem si trochu pohrál s celejma stránkama, takže tady najdete nepatrné grafické změny.

17. 3. 2003:
Tak jsem se konečně dopracoval k tomu novému odkazu nebo spíš rubrice, určitě jste si už všimli, že v levé části obrazovky přibyl odkaz "The Outlawz". Vše podstatné se už dočtete tam. Zatím tam je pouze historie skupiny, ale časem přibudou stroprocentně i profily jednotlivých členů a později možná i jiné věci.

10. 3. 2003:
Pokud jste někdy hledali obal na Pacovo CD a nemohli jste nic najít, tak už nemusíte hledat, v diskografii u každého alba najdete i odkazy na obal. Nenechte se ale zmást rozdílnou velikostí každého obalu, pokud si ho budte chtít vytisknout, tak jsou všechny nastaveny přesně na rozměr který mají mít.

6. 1. 2003:
Vítám všechny příznivce v novém roce, přes prázdniny jsem trochu upravoval, přidal jsem fotky do galerie a také jsem přidal nové album do diskografie. Začínám také pracovat na novém odkazu "Outlawz".

25. 11. 2002:
Tentokrát jsem přidal hned dvě zajímavosti, první je rozhovor s Yo Yo o Tupacově smrti a to druhé je obzvláště zajímavé, jde o takový rozbor faktů,tak si to určitě přečtěte.