O smrti

O životě

O smrti

Diskografie

Filmografie

Zajímavosti

Básně

Tetování

Tak na tohle téma už bylo rozpoutáno mnoho a mnoho diskusí, ale jak to doopravdy bylo to ví nejspíš jen Suge Knight, Tupacův přítel, vrah a samotný Tupac. Mnoho fanoušků je přesvědčeno, že Tupac je stále naživu, a že jeho vražda byla pouze fingovaná, aby se mohl ukrýt a žít poklidný život. Detailní popis celého osudného dne vylíčil Tupacův bodyguard, článek si můžete přečíst v sekci "Zajímavosti". A jak to tedy onoho osudného dne bylo?

Osudové okamžiky
Souvislosti
Je naživu?
A je toto vše pravda?


Osudové okamžiky

Všechno se to stalo 7. září 1996 v Las Vegas. Tupac ujíždí vstříc smrti Ve 20 hodin Tupac navštívil boxerský zápas Mike Tyson vs. Bruce Seldon. Ve 20.30, když po 109 sekundách Mike Tyson vítězí, Tupac opouští MGM Grand Hotel, kde také ještě došlo k potyčce mezi Tupacem a Orlandem Andersonem, celá potyčka a odchod všech zúčastněných je zachycen na průmyslové kameře. Policisté vyloučili souvislost této šarvátky s vraždou. Tupac spolu s Marion "Suge" Knightem nasedají do černého sedanu BMW 750iL, aby odjeli na charitativní koncert do Club 666, předtím ale ještě zajíždějí do domu Suge Knighta. Suge celou dobu řídí.

Ve 23.15 zastavují na křižovatce, vedle jejich BMW zastavuje bílý Cadillac, z něho vylézá muž černé pleti a třináctkrát vystřelí na jejich "bavorák". Tupac byl zasažen čtyřikrát do hrudníku, Suge měl pouze škrábanec na hlavě. Všechno se to odehrálo velmi rychle. Cadillac s vrahem ihned zmizel v ulicích Las Vegas. Suge Knight je nejdříve v šoku, ale potom hned otáčí auto a odváží těžce raněného Tupaca do University Medical Center. Detailnější popis od Suge si opět můžete přečíst v sekci "Zajímavosti". Ještě ten večer se Tupac podrobil první ze tří operací, při ni je mu odejmuta pravá plíce.

Jak vystřižené z akčního filmu, nebo ne? Taky Vám běhá mráz po zádech jako mně? Ale to ještě není všechno. Jak to všechno probíhalo dál?
Druhý den 8. září se Tupac podrobil další operaci. V pondělí 9. září došlo k hádce mezi policií a asi dvaceti Tupacovými kamarády. Policie to vše nazvala jako nedorozumění a vše uklidnila Tupacova přítelkyně. Čtyři muži, kteří byli během hádky zatčeni, byli propuštěni. Nakonec se vše obešlo bez jakéhokoliv obvinění. Policie hlídala celou situaci aby nedošlo k nějaké odvetě.

V pátek 13. září 1996 v 4.03 odpoledne Tupac podlehl svým zraněním a šest dnů po přestřelce umírá. Bylo mu pouhých 25 let.

Souvislosti

east & west - věční rivalové Řekl bych, že všichni tušili a nejspíš byli i přesvědčeni, že za vším stojí hoši z Bad Boy. Však taky půl roku na to, přesně 9. března 1997, byl zastřelen Notorius B. I. G., jeden z představitelů Bad Boy a podle Tupaca i jeden z hlavních organizátorů jeho napadení a postřelení v roce 1994. Bylo veřejně známo, že představitelé eastcoast, zastoupeni právě nahrávací společností Bad Boy, a westcoast, kde zase kralovala společnost Death Row, se něměli příliš v lásce, výsledkem byli četné přestřelky a mnoho neshod. Hodně názorů si vymněnili prostřednictvím hudby, obzvláště Tupac si při skládání nebral servítky.

Kdo ví jestli smrt těchto dvou bezesporu největších osobností v oblasti rapu neměla užší souvislost. Na druhou stranu Tupac jistě věděl do čeho jde když nazpíval a vydal písničku "Hit´Em Up" (text je k dispozici v části "diskografie", je zde i český překlad), ve které naprosto otevřeně napadá Biggieho, Puffyho, Bad Boy a další, kteří měli co dočinění s eastcoast.

Je naživu?

Jak už jsem napsal na začátku, mnoho fanoušků je přesvědčeno, že Tupac stále žije. Naději jim dává mnoho faktů, které nasvědčují tomu, že Tupac svoji smrt dobře sehrál a nyní si užívá života někde na soukromém ostrově a až přijde vhodná doba, tak se vrátí a všem nám ukáže zač je toho loket. A co si o tom myslím já? Abych pravdu řekl, tak sám nevím čemu mám věřit, jednu dobu jsem věřil, že Tupac opravdu žije, ale dnes se spíše přikláním, ač nerad, k tomu, že Tupac je skutečně mrtev.
A ty fakta? Tady jsou:

 1. Tupac zemřel 13. v pátek, tak už tohle je velmi podezřelé.
 2. Bílý Cadillac, ve kterém seděl vrah, nebyl nikdy nalezen. Jak to?! Las Vegas je přece uprostřed pouště.
 3. Ve Vegas je pouze malá, 8 bloků dlouhá, černošská čtvrť. Jestli byl vrah černoch, tak kam utekl a kam se skryl?
 4. Tupac měl mnoho bodyguardů, proč nikdo nepronásledoval onen bílý cadillac? A navíc zde nebyl jediný svědek... Na ulici, kde se odehrálo hlasité střílení, v Las Vegas ve městě kde se nechodí spát.
 5. Tupacovo nové album bylo vydáno pod novou přezdívkou Makaveli... Jméno pochází od italského válečného vůdce jménem Machiavelli, který v bitvě předstíral smrt, aby tak obelstil svého nepřítele. Když byl Tupac ve vězení mnohokrát přečetl jeho knižku. Třeba se od něho něco naučil.
 6. Machiavelli napsal před svou smrtí dvě knihy. Album "All Eeyz On Me" obsahuje dvě CD, první pojmenoval "book one" a druhé "book two". Stejně jako Machiavelli pojmenoval dva díly svých knih.
 7. Na obalu alba Makaveli je Tupac vyobrazen jako Ježíš na kříži. Neplánoval už tehdy vzkříšení?
 8. Tupac byl prý zpopelněn den po jeho smrti. Od kdy se tělo zpopelňuje den po smrti, když jde o vraždu?
 9. BMW ve kterém jeli Tupac a Suge dostalo třináct zásahů. Čtyři z nich dostal Tupac do hrudníku, Suge seděl vedle něj a byl jenom škrábnutý na hlavě. Tomu říkám z prdele klika.
 10. Tupacův klip k písni "I Ain't Mad At Cha", který vyšel těsně po jeho smrti a který byl posledním Tupacový klipem, který natočil, zobrazuje jak je Tupac postřelen, umírá a přichází do nebe.
 11. Tupac poslední dobu, kdy se cítil ohrožený, nosil neprůstřelnou vestu pokud šel mezi lidi. Proč ji neměl právě ten den?
 12. Ve své písni "Life Goes On" si přeje aby mu jednou na jeho pohřbu "každý raper" zarapoval. Proč Death Row nevyslyšelo jeho přání?
 13. Producent jeho nového alba Makaveli byl "SIMON" (pseudonym Suge Knighta). Simon byl apoštol, který pomohl Ježíšovi nést kříž a byl první, který byl svědkem jeho vzkříšení.
 14. Ve svých písních a obzvláště na posledním albu Makaveli mluví o své smrti a o vzkříšení, např. v písni "White Man’s World" říká "My time away just made perfection, you think I´d die?" (Nadešel čas odejít, myslíš, že bych mohl umřít?)
 15. Proč tak bohatá společnost s takovou mocí jako je Death Row Records nevypsala odměnu za dopadení vraha?
 16. Jak už bylo napsáno, Tupacovo nové album se jmenovalo "The Don Killuminati: The 7 day theory”, je záhadou co touto definicí měl na mysli. Uvnitř obalu se můžete dočíst: “Exit: 2pac, Enter: Makaveli”, jakoby měl 2pac zemřít a Makaveli narodit.
 17. Proč Suge Knight a ostatní, kteří ho doprovázeli nespolupracovali s policií při objasnění vraždy?
 18. Od Tupacovi smrti se objevilo mnoho lidí, kteří přísahají, že viděli Tupaca živého.
 19. A nakonec je tu jistá hra s čísly. Jak už víte v názvu alba Makaveli je napsáno "The 7 day theory". Tak počítejte se mnou. Tupac byl zastřelen 7. září, naživu byl ještě 7 dní poté, zemřel v 25 letech (2 + 5 = 7), byl zastřelen na den přesně 7 měsíců po vydání alba "All Eeyz On Me" a nakonec zemřel ve 4 hodiny a 3 minuty (4 + 3 = 7). Moc podivné náhody nemyslíte?

A je toto vše pravda?

Já jsem o tom byl přesvědčený, ale pak jsem objevil článek, který krok po kroku vyvrací vše co jsem napsal v předchozím odstavci, byl jsem šokován (článek je k vidění v sekci "Zajímavosti" pod názvem "Záměr nebo shoda náhod?").

Tak například proč Suge Knight nechtěl spolupracovat s policií? Suge neměl rád policii a navíc nechtěl vypovídat, když měl co dočinění s hádkou v MGM Grand Hotel, protože byl v podmínce. A to, že Tupac ve svých písních zpíval o svoji smrti? Razil heslo "Live by the gun, die by the gun", mohl tedy čekat a určitě čekal, že po něm někdo půjde. Ale proč tedy neměl onen kritický den na sobě neprůstřelnou vestu? Ikdyž věděl, že v ní bude bezpečno, neměl ji rád. Jeho tělo zdobilo mnoho tetování a on se s ním chtěl chlubit a to s neprůstřelnou vestou prostě nejde. Ta hra s čísly to je vše pravda, ale může jít skutečně jen o náhodu. A navíc album Makaveli má v názvu The 7 day theory proto, že Tupac toto album natočil za celých sedm dní kdy byl zavřený v nahrávacím studiu a nahrával a nahrával...
Dál tu mám fotku, na které je Tupac po pitvě.

zvětšit

Co myslíte? Je pravá nebo je to pouze velmi zdařilá fotomontáž? Klikněte a přesvědčte se. Pokud vás tato fotka neuspokojila, můžete si stáhnout barevnou verzi, ale upozorňuji, že je to už jen pro silné žaludky.

Taky jsem kdesi četl spekulaci, jestli náhodou Tupaca nenechal odstranit sám velký Suge Knight, snad proto, že chtěl Tupac odejít od Death Row. Zdá se mi tato verze ale málo pravděpodobná, protože jsem viděl video, které bylo natočeno na předávání hudebních cen těsně před jeho smrtí a Tupac tam po boku Suge líčil plány na založení Death Row East, možná to ale byla jen další provokace Bad Boy. Další možností by mohl být zhrzený fanoušek Bad Boy, kterému se nelíbilo jak Tupac špiní jeho idoly. Ale stejně si myslím, že nejreálnější je ta verze s nepřátelstvím s EastCoast, to nikdo nemůže popřít, že by oni nechtěli Tupaca zabít, když jim vyváděl takové věci.

Můžete věřit čemukoliv a komukoliv, ale pravdu se asi stejně nikdy nedovíte, snad, že by se Tupac jednou opravdu vrátil a řekl: "Všechny jsem vás oklamal, jsem zpátky a jsem lepší a silnější než kdy předtím."