Tupac a jeho ženy

O životě

O smrti

Diskografie

Filmografie

Zajímavosti

Básně

Tetování

Salli Richardson

Salli Richardson Vonda nás představila (na párty), a Salli byla ke mně absolutně skvělá. Nechal jsem je uvnitř a domníval jsem se, že je to poprvé co se Tupac se Salli potkali. Napadlo mě, že Tupac by asi chtěl teď mít soukromí. Takže jsem šel do přívěsu a řekl jsem, "Hej, Vonda, proč mi neděláš společnost, začínám se tady nudit." Načasování bylo perfektní. Tupac měl pohled nezbedy v jeho očích, věděl jsem to dobře.

Podívejte se na to takhle, tohle se stalo kolem jedenáctý dopoledne, ale Salli neopustila přívěs až někdy do pátý odpoledne, takže se do sebe asi opravdu dostali.

Potom co odešla, šel jsem zpátky do přívěsu a tenhle nigga tady skákal nahoru a dolu, dával si ruce po celé své tváři a mluvil o tom, "Nigga! Věřil bys tomu?! Salli Richardson, nejskvělejší zatracená herečka tady. Skvělá sestra. Zabodoval jsem sakra u ni."

Říkal jsem mu, "Teď, Pacu, ona je ten typ co by mohla být tvoji dívkou, ne jenom někdo se kterou se můžeš jen tak poflakovat."

On řekl, "yeah, ja vím, huh? Měl bych to s ní brát vážně." "Ona je někdo koho můžeš vzít za ruku a jít s ní na předávání ocenění," řekl jsem.

Souhlasil. Pac byl vyblázněnej. Řekl mi, že s ní byl ještě později a od tohoto dne byla Salli s Pacem za dobře. Byl sem vážně rozpálenej a hustej mezi nima a než jste to věděli, ona řídila jeho zelenýho Jaguára a byla v jeho domě na Wilshire.

Já a Kevin Hackie jsme se začali sázet. "Ona je na jednu noc," povídal. "Sazím, že s ním nevydrží ani měsíc." Souhlasil jsem. Jak znal Paca, Kevinovův odhad byl dost velkorysý. Všichni jsme mu dávali výhodu pochybností, ačkoli.

Obvykle, když byla Salli v přívěsu, zůstával jsem mimo přívěs, Vonda se občas zastavila pověsila se na ně, a někdy bych šel dovnítř a našel Salli jak leží na Pacovi bez jeho trička. Salli si obvykle oblékala něco jako top a byla definitivně v něm.

Vonda mi začala říkat příběhy o Salli. "To je moje děvče, ona má vztah s Ol' Boy..." Odkazovala se na chlápka co je podobný Babyface. "Myslím, že on je pro ni moc měkkej a ona chce rváče, chce tvrdýho niggu. Myslím, že ona a Tupac spolu mohou být opravdu za dobře."

Co jsme posbíral od Vondy, Salli byla do Paca fakt udělaná. Ona nikdy nebyla s nikým jako je on a byla pryč z bratra co je kontroverzní a z toho, že on je zlý hoch, tvrďák.

Musel tu horečku cítit taky, protože jednoho dne volal jednomu zaměstnanci Death Row jménem Roy, aby pro ni obědnal náhrdelník, s diamantovým přívěškem ve tvaru srdce. Pravděpodobně ho to stálo okolo 15 tisíc dolarů, Pac se o cenu nestaral.

Jakmile se balíček objevil, donesl jsem ho pro ni do přívěsu. Ona a Pac byli v posteli a já jsem neviděl její reakci na dárek, ale jsem si jist, že jsem ji slyšel. Když odcházela z přívěsu, měla ho na sobě a mrkala na mě. Zářila.

On a Salli pokračovali v nějakým kraválu podle jejich. Vydržela se ukazovat každý den, následovala nás do různých míst a když jednu noc odlétla, začal jsem si s ním hrát. "Ty víš, že mám od Vondy 411, nigga. O co jde, co chceš dělat?"

Pac řekl, "Chlape, ona je bezva, je špatná. Na chvíli se na ni vykašleme."

Já na to, "Jasně, jen s ní zacházej dobře, pokud jí chceš mít tady." Ne dříve než jsem tohle řekl, byl jejich vzah v tahu.

Byl jsem pryč dva dny a mezi tím co jsem tu nebyl, Salli už tu více nebyla, ale tahle holka, která ho pravděpodobně dokázala udržet doma a zůstavala s ním v jeho novém domě v Calabasas, tu byla.

První věc co jsem zaregistroval bylo, že Jaguar byl zase zpátky, ale on ho neřídil. Koupil si bílýho Land Cruisera. Zeptal jsem se jakto že má dvě auta.

"Dostal jsem ho zpátky od Salli," říkal. "Co se stalo?" Ptal jsem se.

Vše co řekl bylo, "seru na tu děvku." Konec příběhu.

Tak rychle jak to začalo, tak to taky skončilo. Pravděpodobně to trvalo dohromady jen dva týdny. Snažil jsem se dostat od Vondy 411, ale ona nevěděla co se stalo, vše co věděla bylo, že Salli je doma, se zlomeným srdcem. Byly nějaký, "on řekl, ona řekla" kecy a Pac Salli poslal k vodě. Zřejmě někod začal rozšiřovat zvěsti, že Pac ji požádal o ruku a tím to všechno začalo. Cokoliv Salli řekla, vrátilo se to pravděpodobně na Kidadu Jones, která v tom čase s Pacem byla. Kidada je dcera Quincyho Jonese a Pac se do ní zadíval.

Madonna

Madonna Když jsme pracovali na Gridlock'd, měli sme plno času na blbosti, protože jsme pořád vysedávali celých osm týdnů. Veselá věc okolo natáčení filmů je, že si lidi myslí jak je to celé vzrušující a akční, ale hodně času strávíte jenom čekáním až se připraví scéna, nebo čekáte až se zavolají lidi, kteří to mají připravit.

Měli jsme osm měsíců, který jsme strávili spolu v přívěsu, omezeně. Jednou jsme se mlátili, fuckovali nebo se nesnášeli. Protože to jsem byl já a Pac, zřejmě jsme se nefuckovali nebo nemlátili. Prostoje jsme strávili klábosením o různých věcech.

Sledovali jsme talk show, bylo to během těhotenství Madonny, a oni tam ukázali fotku jak Carlos Leon a Madonna jdou do budovy v New Yorku. Leon je otec Madonnina dítěte, holčičky jménem Lourdes. Pac zrovna dobalil špeka a po tom co si dal velkýho šluka, řekl, "Víš, tohle jsem býval já."

Řekl jsem, "Jasně, dobře, vystřel k sakru odsud," a myslel jsem si, že si ze mě jen tak utahuje.

Tupac a Madonna "Nigga, mluvím vážně, to jsem byl já," říkal, a já bych mohl říct že byl. "Něco ti řeknu, pokaždý když mluvím o děvkách, je to pravda."

Říkám, "Jo jasně. Takže co bylo mezi tebou a touhle holkou?" On řekl, "Nic."

Řekl jsem, "Znal jsi ji, pak?"

"Kámo," řekl, "Strávil jsem s Madonnou nějaký čas v New Yorku." Říkám, "Opravdu?" Sakra, myslel jsem si, tenhle bratr se překonává. To byl konec konverzace. Nikdy více se o ni nezmínil a já neměl žádný důvod abych mu nevěřil.

Jada Pinkett

Jada Pinkett V tý době se někdo zastavil pro kopii Jasonova textu a během scény kde Jadu Pikett vojíždí nějakej staří chlápek na pultu, říkám Pacovi, "Sakra, ona nemá žádnou prdel."

On se smál a říkal, "Tohle mohla být moje prdel." Řekl jsem, "Cože?!" "Jo, bývaly dny, kdy se objevila v pár mých videích."

Byl jsem z toho vedle, koukal jsem na tuhle bezva holku a divil jsem se co se to dělo. "Byla pro mě moc daleko tam venku," říkal.

Nyní je Jada s Willem Smithem. Šťastnej chlap.

Faith EvansFaith Evans

Během toho co byl Tupac ve vězení, jedna z myšlenek co ho držela nad vodou byla představa, že až se dostane ven vojede Faith Evens, ženu Notoriouse B.I.G.. Řekl mi, přímo: "První věc, ktetou jsem udělal, když jsem se dostal ven z vězení bylo, že jsem vojel Faith. Každý děvce co řekn, že ji vojedu, tak je vojedu."

Adina Howard

Adina Howard Adina Howard, R&B zpěvačka s velkou, velkou prdelí, přišla jednoho dne a zaklepala na přívěs. Leslie měla povinnosti, tak to řekl mě, "Ty víš kdo tohle je, viď?" Řekl jsem, "Ne. Kdo?"

"To je Adina Howard, ostříhala si vlasy."

Měla to opravdu krátký a blond a já jsem jí nepoznal. Vstoupila do přívěsu a já jsem ji následoval.

"Oh, Pac, nevěděl jsem že máš společnost," lhal jsem protože samozřejmě jsem viděl tu prdel jít dovnitř.

On nás představil a bylo to, já jsem odešel.

Nikdy se o ni znovu nezmínil, takže nevim jaký vztah mezi nimi byl. Ale když se podívate na Pacovu minulost, nemohlo by mě překvapit kdyby mezi nimi něco nebylo.

Arnelle Simpson (dcera O. J. Simpsona)

Arnelle Simpson Náhradní bodyguard za mě byl zrovna toto úterý zaneprázdněný. Bylo to v době kdy Tupac pořád žil v hotelu Peninsual v Beverly Hills. Jakmile jsem zašel ke komorníkovi, Tupac mi předemnou zkřížil cestu. "Big Frank!" křičel. "Co se děje?"

Pozdravili jsme se navzájem a on říkal, "Lees odpočívá na pokoji."

Řekl jsem, "V pohodě." Pak jsem otočil pohled, abych se podíval kdo to s ním je, myslel jsem si, k sakru, ona je mi povědomá. Nemohl jsem zařadit tu tvář, ačkoli.

Kevin šel okolo mě a řekl, "Víš kdo to je, že jo?" Podivil jsem se a řekl jsem, že ne. "Arnelle Simpson."

Řekl jsem, "To mě poser." Tohle bylo během vrcholení případu O. J. Simpsona a on mohl stejně tak říct "Princezna Di."

"Zrovna jsem přišli z filmu a on z ní byl celej hotovej," říkal Kevin. (Arnelle, která je filmová stylistka v hudebním průmyslu, jinde řekla, že její setkání s Tupacem tu noc bylo čistě profesionální.)

Když jsem dorazil, šel jsem na svůj pokoj a zjistil jsem, že Pac ještě neodešel. Divil jsem se co se děje a volal jsem dolů jeho asistentovi, Kendrickovi, a ptal jsem se ho co se děje.

On říkal, "On je pořád s Arnelle." Ptal jsem se ho jestli šel něco dělat nebo jestli šel pryč a on řekl, "Nemyslím si."

Čas plynul a on mi pořád nevolal, abysme odešli. Tak jsem si dal po zbytek noci klídek.

Druhý den ráno bylo když sračky odezněli. Pac mi zavolal a říkal, "Jsme připravený odvalit."

Šel jsem dolů do recepce s moji ženou Lori, která je vždycky se mnou, když pracuju v Peninsule. Lori se podívala a řekla, "To je Arnelle Simpson!"

Odešli jsme do apartmánového komplexu ve Valley, kde žili Outlaws, protože Arnelle tam měla zaparkovanýho svýho SAABa 900. Neměl jsem ponětí proč.

Potom co Arnelle odjela, když jsem přišli do páchnoucího bytu Outlaws, Pac se jim začal vytahovat. Všichni si začali balit jointy a jak hulili, Pac jim začal vypravovat všechno o Arnelle.

On byl tak vzrušenej. Skákal nahorů a dolů. "Arnelle Simpson. Nejlepší děvka v L.A. právě teď, nejhezčí sestra!!! Velká prdel!!! Viděli jste všichni tu prdel? Viděli jste všichni tu prdel? Tahle prdel byla velká!!!"

Arnelle Simpson Byl tak vzrušenej a tak pyšnej. Všichni začali skákat nahoru a dolů a plácat si a křičet a tak. Když se podívám na chvíli zpět, pamatuju si Tupacovo vzrušení a jak začal Outlaws vyprávět o klipu, který měl ve svý hlavě. Bylo to něco jako "Murder Was the Case," Snoopovo dvaceti minutový video, a všichni z Outlaws tam měli mít role a hrát v něm.

Moc mě to bolí, když si vzpomenu na tuhle chvíli a vidím tohodle vrušenýho niggu a vzpomenu si na sny co měl a který nebyly naplněny.

Kidada Jones

Kidada Jones Mnohokrát když jsem opouštěl Tupaca, po tom co jsem ho odvezl domů nebo tam kde právě bydlel, Kidada Jones vcházela jakmile jsem já odcházel pryč. Poprvé co jsem ji potkal to bylo ve výtahu. Dveře se otevřeli zrovna když jsem odcházel a stávalo se, že ona odcházela jakmile já jse přišel. Nevěděl jsem kdo to byl, ale zdravil jsem ji slovy, "Ahoj jak se máš?"

Prošla přímo vedle mě. Byl jsem jen zdvořilý. Nezdál jse se ji, jenom jsem ji nabídnul lehký pozdrav. Chovala se jako bych byl neviditelný a jen prošla přímo skrz dveře. Není jednoduchý mě minout, takže jsem věřil, že to bylo úmyslný. Šel jsem do výtahu a nechal jsem to být, ale drželo mě to. Hrubost na této úrovni bylo něco jako, že bych se neměl moc setkávat.

Když jsem ji viděl příště, zeptal jsem se Paca "Kdo je to?" On řekl, "Oh, to je Kidada." Řekl jsem, "Kdo je Kidada?"

On řekl, "Dcera Quincyho Jonese."

Řekl jsem, "Oh, ona je hrubá." Nějak takhle, nempřemýšlel jsem dvakrát co mu řeknu o tom jak jsem to cítil.

Mluvil jsem o ní také s Yaasmyn (blízká přítelkyně Tupacovy matky, která byla jako jeho teta a která se starala o jedno z jeho podníkání) a Yassmyn byla velmi diplomatická. "One je jen jiná, Franku," řekla. "My to s ní máme taky těžký."

Do tý doby jsem to bral osobně. Dozvěděl jsem se až později, že je takováhle na všechny. Nevěděl jsem o co jde a divil jsem se proč je ta holka na mě tak zlá? Přišel jsem na to později když měla vážný postoj a mohla to vzít a nechat si to na jindy.

Přesto měl Pac důvod se poflakovat s touhle děvkou. Věděl, že Kidada Jones je dcera nejvlivnějšího černocha v zábavním průmyslu. Neměl nic jen respekt pro Quincyho.

Pamatuju si, že jednou jsem přišel do práce, bylo to během natáčení Gridlock'd, kde bylo spousta akcí a on mi ukázal kolekci kazet a říkal, že to patří Quincy Jonesovi. Tupac řekl, že by na večeři s Quincym a Kidadou noc předtím v jejich domě a Quincy půjčil tu kolekci Tupacovi, byla to jeho veškerá kolekce hudby, kterou produkoval, od Michaela Jacksona dál. Měl to ve velký starý brašně a bylo to všechno seřazený podle roku, jména a kategorie.

Říkal jsem, "Pac, co to je?"

On na to, "Ali nigga, to je Quincyho shit. Připravuju se na spojení s Quincym, on bude pro mě dělat nějakej shit." Ptal jsem se o čem to mluví a on říkal, "Filmy, hudbu co jsi jmenoval, Quincy mi bude produkovat nějak shit." Řekl jsem, "Mluvíš vážně?" Věděl jsem, že jo.

Řekl jsem, "Nigga, ty se šílenej..."

On na to, "Franku, Kidada je mladá a já ji budu cvičit." Nevěděl jsem co říct, tak jsem jen kývnul.

Tebylo naposled kdy povídal nějaký shity o Kidadě. Když jsme byli v Itálii, Michael Moore mi povídal, "Franku, co si myslíš že Pac vidí v Kidadě?"

Řekl jsem mu, "Nemám ponětí co v ní vidí."

Museli byste znát Kidadu, abyste rozuměli tomu co jsme měli na mysli. Pac byl s moc pěknou, prvotřídní a skvělou ženou. On se nepoflakoval jen s ženou, která byla jen krásná, on měl jednu vyjímečnou ženu - Do této kategorie bych zařadil ještě Salli.

Kidada a Tupac Kidada neměla tak zjevné kvality. Bylo jí jen devatenáct nebo dvacet a měla krátké vlasy. Pořád si stěžovala na vlasy její kamarádce Carle, která pracovala pro časopis Vibe a doprovázela nás na výletě.

Jednou, na cestě na módní přehlídku Versace, pořád reptala o svých vlasech a Tupac řekl, "Proč si sakra tenhle shit prostě nedáš dolů z tvých vlasů, pak si nebudeš mít na co stěžovat a já to nebudu muset už víc poslouchat."

Nevím jestli věděla, že vojížděl i jiný ženský když s ní chodil. Ostatní to věděli, Carla to věděla.

Po jeho smrti řekla lidem, že ona a Pac byli zasnoubeni. Nikdy mi neřekl, že se bude ženit, nebo že přemýšlel o svatbě, nebo že se zasnoubil s Kidadou. Jediný dva lidi co to určitě věděli, byli Pac a Kidada.

Jedno jak se na to dívám, Kidada zanechala špatnou chuť ve všech našich ústech. Zacházela s námi opravdu zle. Jsem si jistý, že zbohatnutí s tím má co dělat, ale, v moji mysli, není tu žádná omluva za tu hrubost.

Jeho "žena", Keisha Morris

Keisha Morris Když nemáš ani hovno a jsi obyčejnej zmrd z ulice a zavřou tě do vězení, první věc co uděláš, když vyjdeš ven je, že se s tím vychloubáš. Když jsi umělěc, jako v případě Rickyho Jamese, Jamese Browna a Tupaca, myslíš že jdou a vychloubají se o časech kdy byli zavřený ve vězení? Ne, nedělají to. Důvod proč chtějí zapomenout na tenhle shit je, protože mají kariéru. Mají něco co je udělalo tím čím jsou. Vězení jim nedalo identitu. Oni už ji měli.

Nemluví o tom a ve většině případů, opravdoví Gangsteři už vůbec ne. Každý kdo tam byl už ví čím si prošli. Takže Tupac nikdy nemluvil o časech kdy byl ve vězení. S vyjímkou jednoho dne kdy jsme se bavili v jeho přívěsu o tom jak se to stalo, že jsem byl třikrát ženatý.

"Sakra, Pac," říkal jsem. "Nikdy se nežeň." "Já jsem byl ženatý," řekl.

Keisha Morris "Tys byl?" "Jo, za jednu moji přítelkyni. Byla opravdu skvělá, oženil jsem se ve vězení, takže jsme mohli mít sex." S tímhle oddacím listem mu bylo povoleno, aby měl manželskou návštěvu. "Proto jsem byl nasranej, když jsem slyšel zmrdy mluvit o tom, že jsem byl ve vězení znásilněn," řekl, "protože jsem nikdy v žádným zasraným vězení znásilněnej nebyl, nikdo se ke mě nepřiblížil aby mě zkusil připravit o moji zkurvenou mužnost."

Manželství skončilo hned jakmile se dostal z vězení a stále se o ni staral.

Z knihy Got Your Back od Tupacova bodyguarda Franka Alexandera Got Your Back